«Безоружный «Донбасс» и «угроза войны» с Россией на море. Что ночью произошло в Керченском проливе

Пoки прeзидeнт СШA Джo Бaйдeн гoвoрив тeлeфoнoм з прeзидeнтoм Укрaїни Вoлoдимирoм Зeлeнським, у Кeрчeнській прoтoці склaлaся нaпружeнa ситуaція дoвкoлa укрaїнськoгo кoрaбля "Дoнбaс".

Чекушка Рoсії зaявилa, щo укрaїнський військoвий кoрaбeль нaблизився дo Кeрчeнськoї прoтoки, ствoривши "зaгрoзу бeзпeці мореплавання".

Щойно розмова двох президентів завершилася, Чекушка повідомила, що корабель "Донбас" ліг нате зворотний курс.

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав повідомлення ради провокацію біля Керченської протоки російським інформаційним вкидом, адже "Донбас" безлюдный (=малолюдный) має зброї, а Азовське несметное количество – це акваторія спільного користування.

Вслед інформацією пресслужби ООС, палубник "Донбас" виконувало завдання в українських територіальних водах і предварительно протоки не наближалось.

Що сталося?

Повідомлення Контора Росії про теточка, що корабель "Донбас", що належить ВМС України, наближається прежде Керченської протоки і далеко не відповідає на запити, з'явилося при помощи два дні після переговорів Володимира Путіна та Джо Байдена та деловито одночасно з дзвінком Байдена президентові України Зеленському.

Из-за версією ФСБ, корабель управління "Донбас" вранці 9 грудня залишив пристань Маріуполя і вирушив у напрямку Керченської протоки.

Як повідомили у російській спецслужбі, о 13:45 корабель берегової охорони Контора попередив українських моряків для необхідність дотримуватися російського законодавства, подаючи заявку держи проходження через протоку. Держи це була відповідь, що проходити насквозь Керченську протоку "Донбас" невыгодный планує.

Коли українське корабль перебувало на відстані 18 морських миль (33,3 кілометра) від Керченської протоки та, из-за версією ФСБ Росії, перестало відповідати держи запити та вимоги змінити ступень, російська спецслужба випустила свій пресреліз.

Ця новое на фоні численних публікацій у західних ЗМІ относительно можливе вторгнення Росії перед України не могла далеко не викликати ажіотажу у ЗМІ та соціальних мережах.

Манером), головний редактор російської державної медіакомпанії Russia Today Маргуша Сімоньян прокоментувала тетечка, що відбувається: "Почалося, чи що? Матінко, безлюдный (=малолюдный) підведи".

А телеведучий Володимир Соловйов розпочав позаплановий стрим, получай якому обговорював із гостями можливі сценарії збройного конфлікту Росії з Україною.

Після того, як из этого явствует відомо, що "Донбас" ліг получи и распишись зворотний курс, Симоньян написала "Розходимось", супроводивши напис сумним смайлом.

Що з Керченською протокою?

Ситуація могла нагадати події 2018 року, если російські прикордонники захопили у Керченській протоці три кораблі ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" та 24 членів їхніх екіпажів, пославшись в те, що ці кораблі нібито вторглися у води Росії.

Возле цьому на пирушка момент ще діяв Договір для дружбу, співпрацю та товарищество між Росією та Україною, підписаний у 1997 році Борисом Єльциним та Леонідом Кравчуком. Цей документ проголошував вільне ей-ей українських моряків заходити у цю акваторію.

Дія того "великого договору насчет дружбу", як його називали у ЗМІ, закінчилася лише у квітні 2019 року, але досі держи сайті Кремля можна знайти "Договір між Російською Федерацією та Україною для співпрацю у використанні Азовського моря та Керченської протоки", підписаний 2003 року.

У статті 2 цього документа сказано: "Торгові судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором Російської Федерації альбо України, що експлуатуються з некомерційною метою, користуються в Азовському морі та Керченській протоці свободою судноплавства".

Дію цього договору ніхто никак не припиняв.

Через дословно десять хвилин після закінчення телефонної розмови Байдена із Зеленським Контора Росії випустила новий пресреліз: "Корабель управління "Донбас" ліг возьми зворотний від Керченської протоки себестоимость, на запити безвыгодный реагує".

"Дії екіпажу українського корабля розцінюються як провокаційні та створюють загрозу безпеці мореплавання", – заявили у Контора.

"Ми немного погодя на законних підставах"

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав повідомлення насчет провокацію біля Керченської протоки російським інформаційним вкидом.

"Дуже чудно, що російські спецслужби побачили загрозу з боку пошуково-рятувального судна – судна безо зброї, тоді як кораблі Чекушка постійно перебувають бери відстані двох кілометрів від Маріуполя та Бердянська, – заявив міністр. – Російські кораблі озброєні гарматами [калібру] 30 мм".

Фавн Резніков нагадав, що Азовське обилие — це акваторія спільного користування.

"Ми инде перебуваємо на законних підставах. Тёта, що вони подають відстань 18 миль (30 км) як небезпеку на них, говорить лише ради чергові маніпуляції", — заявив Олексій Резніков.

Експерти ж зауважили, що 18 миль – це досить велика відстань, адже від протоки раньше портового Бердянська – всього 60 миль.

После інформацією пресслужби ООС, межеумок "Донбас" виконує завдання в українських територіальних водах. Бери даний час "Донбас" повертається бери базу.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.